4 Mart 2019 Pazartesi
VESTED Genel Merkezi

Başkan Ömer SATİN' in gayret ve çabasıyla Antalya merkezde I. si düzenlenen çalıştay 8 - 9 - 10 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşti. 1. si düzenlenen çalıştay adeta Veteriner Sağlık Teknisyen ve Teknikerlerini uyanışa geçirdi.

Çalıştay; yaşanmış, yaşanacak sorunları dinlemek, çözüm yolları bulmak ve karşılıklı fikir alış verişi yapmak için gerçekleştirildi. Sorunları yaşayan Veteriner Sağlık Teknisyen ve Teknikerleri ile sorunlara çözüm üretebilecek Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Daire Başkanlığında görevli daire başkanı Ender BURÇAK, sorunların çözümününde destekçimiz TOÇ BİRSEN Genel Başkan Yardımcısı Zekeriya Yazıcı, Teknisyen kökenli Üretici ve Yetiştirici birlik başkanlarıda çalıştayımıza çok büyük destek oldular.

Eski mezunlar, yeni mezunlar ve halen öğrenim görmekte olan teknisyen ve teknikerlerin tek noktada bir araya geldiğine şahitlik ettik.  Hem mutlu hem hüzünlü yüzler vardı.

Birbirini uzun yıllar göremeyenler okul mezunları yeniden görüşmenin mutluluğunu yaşarken yüzlerindeki gülümsemeye şahit olduk

Veteriner Sağlık Teknisyen ve Teknikerlerinin yaşadığı sorunları çözmede çalıştaya katılanların %80 i yaş olarak büyüklerimiz, emekli olmuş, teknisyenlikten hekimliğe geçmiş, mühendis olmuş ve teknisyenlik ile mesleki anlamda iş anlamında bir alakası kalmamış kişiler, alttan gelen yeni mezun olmuş yada halen öğrenimini gören teknisyen ve teknikerlerin sorunlarını çözmek için verdikleri mücadele gözlerimizi doldurdu.

Bundan sonra banane... demeden sanki yeni atanmış yeni mezun olmuş gibi hakların iyileştirilmesinde çok güzel mücadele verdiler. Bu verdikleri mücadelede kendilerine nekadar teşekkür etsek azdır.

1. si düzenlenen çalıştay çok büyük ilgi gördü. Bu kadar üst düzey yetkili ve mezunu bir araya getirmek hiç de kolay olamazdı. Zor olan başarıldı. Bu başarı başkanımız Ömer SATİN beye aittir.

ÇALIŞTAY VİDEOSU

 

 

Vested 1.Çalıştay